אפיון וניהול אתרים

אפיון אתר הוא בעצם השלב בו כל אחד צריך להתחיל. רבים נוהגים לזלזל בשלב זה ולנסות לדלג עליו. אכן, באתרי תדמית, ובאתרים קטנים בכלל, ניתן לדלג על שלב זה או לחילופין לבצע אותו בקצרה ובזריזות.

 

לא כך הדבר באתר גדול יותר, אתר בו אתם רוצים להשיג תוצאות גבוהות, אתר מסחרי שאמור להיות העסק שלכם ולהכניס לכם כסף ופעילות או אפילו אתר תדמית רציני ומושקע.

אפיון אתר חייב להיעשות קודם כל ע"י הלקוח. הלקוח צריך לשבת ולהחליט אילו מטרות הוא רוצה להשיג, מה הם העמודים הראשיים והחשובים ואילו מנגנונים חשובים שיעבדו מאחורי הקלעים, במערכת ניהול התוכן של האתר.

כאשר יש לכם כבר אפיון בסיסי, ניתן על סמך זה לקבל הצעות מחיר מחברות שונות וכך להיות יותר ממוקדים ולקבל הצעות רלוונטיות לדרישות. כאשר ההצעות מתייחסות לאותו אפיון יש סיכוי גבוה יותר שלא תקבלו יותר ממה שאתם צריכים במחיר גבוה או פחות ממה שאתם צריכים במחיר נמוך.

הצעות מחיר שלא מתייחסות לאותו אפיון לא משיגות את המטרה. במחירים נמוכים יכולים להתגלות במהלך העבודה דברים שהייתם בטוחים שתקבלו אבל הם לא תומחרו ועל כן ידרשו מכם תוספת תשלום בעבור כל דבר.

לאחר בחירת החברה איתה תרצו לבנות את האתר שלכם יש לעשות אפיון נוסף ומפורט יותר. באפיון הזה נעשית עבודה יותר מקצועית, מדוייקת ולעיתים מכילה פרטים טכניים.

אפיון האתר הוא הסיכום והמדריך בינך לבין החברה. על פי אפיון זה המעצב יעצב את האתר, המתכנת יבנה את האתר וכל הסובבים יתכנסו להביא לסיום פרויקט מוצלח על פי אמות המידה של האפיון. על כן, לא מומלץ להשאיר פינות פתוחות ולהגיד "יהיה בסדר" אלא לרשום כל מה שחושבים ורוצים. רק זמן ומחיר יפרידו בינכם ובין השאיפה שלכם.

אנו שמים דגש על אפיון אתר בכל רמות המחירים. גם באתרים הזולים ביותר שלנו אנו עושים אפיון לאתר ואיתו משתמשים למסמכי ההזמנה, לבריף עבור המעצב ולמתכנת בבניית האתר.

במקרים של אתרים מסחריים, אתרים שנועדו להכניס כסף ללקוח, אנו מקיימים אפיון מדוייק ומפורט יותר גם בצד הגולש וגם בצד השליטה באתר. לעיתים ישנם מנגנונים מאוד מורכבים וחשובים למנהל האתר אשר נמצאים במערכת הניהול ויש להגדיר במדוייק מה יעשה כל אובייקט ואיך מנהל האתר יקבל את השליטה הטובה ביותר, הנוחה ביותר שתאפשר לנהל את האתר ולהגדיר מה שצריך במהירות ויעילות, זמן זה כסף.

שאלון אפיון לאתר חדש

תהליך אפיון האתר מורכב בשלבים ובמספר שאלות, על מנת לתכן את העיצוב של האתר כראוי.

צריך להבין מה הרעיון הכללי של האתר, מי קהל היעד, מה האיכויות והיתרונות שלו ומטרות האתר.

השאלות שתהליך האפיון בנוי סביבן.

 1. לשם מה בונים את האתר?

 2. מה חייב שיהיה באתר?

 3. איזה הרגשה יקבל הגולש שיבקר באתר שלך?

 4. מהו המבנה של האתר?

 5. איך לתכן את התוכן והיתר באתר?

 6. מה הן מילות מפתח?

 7. מאחלים לכם אפיון ראשוני מוצלח, נשמח לענות על כל שאלה בנדון.

שאלון אפיון אתר חדש/ קיים

אנו מברכים אותך על הצעד הראשון בתהליך להקמת אתר. שאלון האפיון אמור לעזור לנו כמו גם לך בהבנת השאלות החשבות בתהליך התכנון - ויאפשר לנו ולך לאפיין ולבצע את העבודה הטובה ביותר והמתאימה ביותר לצרכים שלך.

 • Grey Facebook Icon
 • Grey Twitter Icon
 • Grey Google+ Icon
 • Grey YouTube Icon
 • Grey Instagram Icon

Media Arsenal

שירותים

בניית אתרי אינטרנט

הוד השרון

עמודים

שעות פעילות   

א - ה בין 09.00  -     19.00  

   יום שישי  09.00 -     14.00                                                                  

All rights reseved @ 2001 Media Arsenal נבנה ע''י